مقاله های علمی و تخصصی

پرسش و پاسخ

در همه Drive ها ویروسی به نام Autorun.inf وجود دارد که به صورت پنهان است و به هیچ وجه از بین نمی رود. چه کار کنم؟ 

این مشکل معمولاً برای سیستم هایی که از آنتی ویروس های قوی استفاده می کنند به صورت اتوماتیک به دست آنتی ویروس رفع می شود. اما یک راه حل جانبی برای سیستم هایی که آنتی ویروس آن ها فقط این ویروس را شناسایی کرده ولی آن را از بین نمی برد وجود دارد. برخی سایت ها از این فایل به عنوان Trojan یاد کردند که ممکن است نرم افزارهای از بین برنده Trojan نظیر Trojan Hunter نیز بتوانند در رفع آن کمک کنند. 

راه حل جانبی این است که شما فایل آماده شده را از اینجا یا اینجا دریافت کنید. پس از اجرا کردن آن ، تا مشاهده پیام Done منتظر بمانید. هنگام استفاده از این برنامه کوچک ، هیچ پنجره یا برنامه ای باز نباشد. اکنون می بینید که این ویروس یا Trojan از بین رفته است. 

مشکلی که بسیاری از کاربران پس از رفع این ویروس دارند این است که به جای آن ، یک فایل دیگر که آن هم پنهان است و نمی توان آن را حذف نمود ایجاد می شود که lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector نام دارد. توجه کنید که این فایل ، ویروس نیست. برای حذف این فایل باید روش زیر را به کار ببندید. ابتدا یک NotePad باز کنید. برای این کار می توانید در Run تایپ کنید NotePad. سپس پنج خط دستور زیر را در آن کپی نمائید:


@echo off

set drv=c:\
attrib -A -H -S -R %drv%\autorun.inf
del \\.\%drv%\autorun.inf\"lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector"
rd %drv%\autorun.inf

اکنون این فایل را با نام Flash Disinfector.bat ذخیره کنید. آیکن آن به رنگ سفید است که وسط آن تصویر یک چرخ دنده خواهد بود. حال می توانید آن را مانند یک فایل exe اجرا کنید. روی آن دوبار کلیک کنید. آن فایل مزاحم از Drive C شما حذف می شود. برای سایر Drive ها هم لازم است چنین فایلی بسازید ؛ با این تفاوت که در سطر دوم به جای حرف C ، حرف مربوط به Drive مورد نظر را تایپ کنید. مثلاً برای Drive E:

@echo offset drv=e:\
attrib -A -H -S -R %drv%\autorun.inf
del \\.\%drv%\autorun.inf\"lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector"
rd %drv%\autorun.infمنبع : ایران ست آپ

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)